www.vinavisen.dk
redigeres af
Mariette Tiedemann

Importøren med nummeret 19986187 er:

Holte Vinlager
http://www.holtevinlager.dk/
.
HOLTE:
Vinhandler Jacob Gylling, Kongevejen 333, 2840 Holte, tlf.: 45 42 04 15, mailto:holte@holtevinlager.dk

VIRUM:
Vinhandler Mikael Ostermann Nielsen, Virum Torv 9, 2830 Virum, tlf.: 45 85 08 66,mailto:virum@holtevinlager.dk

GENTOFTE:
Vinhandler Claus Hegelund Nielsen, Smakkegårdsvej 137, 2820 Gentofte, tlf.: 39 63 05 22,mailto:gentofte@holtevinlager.dk

BALLERUP:
Vinhandler Hans Ulrik Madsen, Bydammen 1F, 2750 Ballerup, tlf.: 44 65 71 65, mailto:ballerup@holtevinlager.dk

HILLERØD:
Vinhandler Hans H. Nielsen, Frederiksværksgade 4 E, 3400 Hillerød, tlf.: 48 70 26 27,mailto:hillerod@holtevinlager.dk

HØRSHOLM:
Vinhandler Erik Holst, Usserød Kongevej 16, 2970 Hørsholm, tlf.: 45 86 07 13,mailto:horsholm@holtevinlager.dk

FREDERIKSBERG ALLÈ:
Vinhandler Anders Nicolaj Boutrup Christensen, Frederiksberg Allé 28, 1820 Frb. C, tlf.: 33 22 00 96,mailto:frederiksbergalle@holtevinlager.dk

KØBENHAVN/ØSTERBRO:
Vinhandler Jan Nielsen, Østerbrogade 106, 2100 Kbh. Ø, tlf.: 35 43 04 15, mailto:osterbro@holtevinlager.dk

KØGE:
Vinhandler Steen Ejrup , Torvebyen 1, 4600 Køge, tlf.: 56 64 18 00, mailto:koge@holtevinlager.dk

STORE HEDDINGE:
Vinhandler Tommy Birk Nielsen, Nytorv 4, 4660 Store Heddinge, tlf.: 41 28 88 49, mailto:storeheddinge@holtevinlager.dk

ROSKILDE:
Vinhandler Rasmus Martlev, Ringstedgade 37, 4000 Roskilde, tlf.: 46 36 33 78, 46 36 33 79,mailto:roskilde@holtevinlager.dk

ODENSE:
Vinhandler Søren T M Hansen, Dalumvej 59 B, 5250 Odense SV, tlf.: 63 13 01 00, mailto:odense@holtevinlager.dk

OTTERUP:
Vinhandler Henning Longet, Bredgade 18, 5450 Otterup, tlf.: 30 91 41 21, mailto:otterup@holtevinlager.dk

AALBORG:
Vinhandler Niels Christian Wulff Nielsen, Budolfi Plads 5, 9000 Aalborg, tlf.: 32 16 21 22, mailto:aalborg@holtevinlager.dk

HORSENS:
Vinhandler Max Hansen, Nørregade 16, 8700 Horsens, tlf.: 23 43 96 09, mailto:horsens@holtevinlager.dk

SKAGEN:
Vinhandler Steen Frydkjær Andersen, Vestre Strandvej 4, 9990 Skagen, tlf.: 44 40 48 40, mailto:skagen@holtevinlager.dk

Holte Vinlager



Er der fejl i adresser og eventuelle telefonnumre, så lad os det venligst vide, og databasen vil omgående blive korrigeret.

Send en fax eller e-mail til
VinAvisen v/ Anker Tiedemann
fax-nr.: 45 83 38 91
e-mail: anker@vinavisen.dk

Vinimportørers optagelse i databasen er gratis.

Søgeord:
Holte Vinlager